Neutraalsed värvid ja minimalistlik stiil: uusim trend lasteriietes 0
Neutraalsed värvid ja minimalistlik stiil: uusim trend lasteriietes

Kas olete tüdinenud roosast ja sinisest? Valige lasteriietes neutraalsed värvid. Roosa kleit tüdrukutele, sinine kombinesoon poistele... Kuigi väikelapsed ei erine palju, nõuab ühiskond juba elu algusest peale nende riidekapis selget soolist määratlust. Siiski üha enam vanemaid ei nõustu nende nõudmistega ja valivad neutraalsetes toonides riided.

Miks on roosat ja sinist värvi seostatud just vastavalt tüdrukute ja poiste riietusega? Kas laste- ja tüdrukute riided neutraalsetes värvides on tõesti hea mõte?

Miks roosat peetakse tüdrukute ja sinist poiste värviks? Vastupidiselt levinud arvamusele ei ole roosa alati kuulunud tüdrukutele ega sinine poistele. Selline värvitrend tekkis alles XX sajandil! Kuidas need värvid siis oma sugu vahetasid?

Kunagi oli sinine tüdrukute värv, kuna see oli seotud Maarjaga. Väikesed tüdrukud pidid identifitseerima end tema jumalikkuse, puhtuse ja alandlikkusega. Punane (või pigem selle lahjendatud versioon roosa) oli aga seotud võimu, jõu ja Kristuse verega, seega poisid riietati sageli roosasse.

Miks siis need värvid vahetasid? Esimesed märkmed selle kohta pärinevad Versailles'st. Louis IX valis oma kuningliku vapikilbi taustaks sinise. Ajapikku hakkas sinine üle minema jumalikelt käelt aristokraatiale ja lõpuks sõjaväe mundritesse. Just pärast Teist maailmasõda hakkab sinine üha enam seostuma poistega.

Samamoodi juhtub roosaga tüdrukute puhul. Kõik tänu markiis de Pompadourile, kes märkis, et see on värvil „erakordne delikaatsus“ ja tutvustas seda Versailles' salongides. Sellest ajast peale hakkasid kohtu daamid, kes ei tahtnud oma prouale alla jääda, riietama oma tütreid roosasse. Ajapikku hakkas roosat eelistama nii naiste moekunstnikud kui ka XX sajandi ekraanistaarid.

Lisateavet lasteriiete värvide ajaloo ja tüdrukute kleitide evolutsiooni kohta läbi aastate leiate sellest artiklist – KLÕPSA SIIA.

Uusim trend lasteriietes? Maavärvid ja minimalistlik stiil Kas on olemas mingi kindel reegel laste riietamiseks soo järgi? Muidugi mitte! Pigem on trend, kus vanemad seavad kahtluse alla sellised sotsiaalsed surved. Üha populaarsemaks muutuvad minimalistlikud lasteriided maavärvides.

Miks vanemad üha sagedamini oma väikelapsi nii riietavad? Sellel käitumisel on mitu põhjust:

Neutraalsed värvid sobivad peaaegu igaks sündmuseks. Nendega on lihtne luua elegantne kombinatsioon, mis näeb välja korrektne ja esteetiline. Tavaliselt on tegemist väga lihtsate lõigetega tüdrukute kleitidel ja lasteriietel. Lisade nagu paelte, helmeste ja detailide puudumine tagab lapsele suurema ohutuse. Sellistes värvides tüdrukute kleitidel ja lasteriietel ei paista mustus nii väga välja. Beež, nahavärvi roosa või kreemjas toon mõjub eriti rahustavalt vastsündinutele ja imikutele. See tuleneb asjaolust, et need värvid meenutavad neile ema naha värvi, mis omakorda tähendab turvatunnet. See on ökoloogiline valik. Neutraalsetes värvides riided, mis on heas seisukorras, saad edasi anda järgmisele emale, olenemata tema lapse soost. Nii teed mitte ainult ilusa kingituse, vaid aitad ka keskkonda säästa.

Kas sad beige children põlvkond? Mõned arvavad, et tüdrukute kleidid ja lasteriided maavärvides on liiga kurvad. Is

egi Instagramis on loodud humoorikas konto – OfficialSadBeige, mis satiiriliselt osutab praegusele moesuundadele lastele neutraalsetes toonides.

Ükski äärmus pole hea, seega ka minimalistliku ja neutraalsetes värvides lasteriidekapi koostamisel tuleb säilitada mõõdukus. Hea on stiili elavdada tugevama värviga, mis lisab kogu komplektile natuke dünaamilisust ja iseloomu. Nii ei jää muljet, et sinu laps kuulub „sad beige children“ põlvkonda.

Tüdrukute kleidid looduslikes värvides. Mida leiad Zoya Fashionist? Zoya Fashioni kollektsioonis oleme hoolitsenud ka elegantsete tüdrukute kleitide eest minimalistlikus ja neutraalses stiilis. Meie tootevalikus on nii igapäevaseid kleite (näiteks kootud Nel või eriline Emilie) kui ka eriliste sündmuste modelle (nt romantiline Dolores ja tüllist Violette).

Vaata nüüd teisi mudeleid – mine vahekaardile TÜDRUKUD ja vali oma tütrele ideaalne kleit.

Postitage kommentaare (0)

Submit
üles
Sklep jest w trybie podglądu
Vaadake saidi täisversiooni
Sklep internetowy Shoper Premium