Mõtlemapanev ülevaade: kas mittekõndivad kingad on beebidele vajalikud? 0
Mõtlemapanev ülevaade: kas mittekõndivad kingad on beebidele vajalikud?

Väikesed ja armsad laste jalanõud valitakse sageli tulevaste emade poolt, et teatada lähedastele rõõmsatest uudistest. Siiski ei ole sellised jalatsid ainult ootuse sümboliks, vaid eelkõige kaitsevad need lapse õrnaid jalgu külma eest. Kuid kas nad on tõesti vajalikud? Mida peaks teadma enne esimese paari jalanõude ostmist lapsele?

Millal osta lapsele esimesed jalanõud? Pediaatria ja füsioteraapia eksperdid on ühel meelel – mida hiljem laps jalatsid jalga paneb, seda parem. Esimene eluaasta on lapse luustiku ja liikumissüsteemi arengus oluline hetk. Seetõttu on sel perioodil kõige parem lasta lapsel paljajalu ja otseselt põrandaga tutvuda.

Kuid alati ei ole võimalik lasta lapsel jalatseid kandmata. Sügis-talvisel hooajal vajavad jalad lisakaitset külma ja vihma või lume eest, kui sokid on ebapiisavad. Sel juhul on hea kasutada jalatseid jalanõudeta.

Mis on jalatsideta jalanõud? Jalatsideta jalanõud on lastejalatsid alates sünnist kuni ajani, mil nad hakkavad oma esimesi samme astuma (umbes 12–18 elukuud). Need on sageli soojem alternatiiv sokkidele. Nende peamine ülesanne on tagada sobiv soojusmugavus ebasoodsates ilmastikutingimustes (eriti vanematele väikelastele, kes ei pruugi alati soovida kärus teki all jalutada).

Vanemad valivad sageli jalanõudeta jalanõud olulisteks sündmusteks ja erilisteks puhkudeks, nagu pulmad, ristimised, sünnipäevad või pereüritused. Sellisel juhul täiendavad need jalatsid laste riietust (näiteks tüdruku kleit) ja kaitsevad samal ajal jalga külma ja mustuse eest.

Kas jalatsideta jalanõud on lapsele vajalikud? Jalatsideta jalanõud ei ole lapse varustuses hädavajalikud. Siiski on need talvel kasulikud. Kui veedate aga enamiku aega kodus, lubage lapsel maailma paljajalu avastada. Suvel on samuti hea lasta laste jalgadel „hingata”. See aitab kaasa lapse lihaste, luude ja liigeste nõuetekohasele arengule.

Kuidas valida lapse esimese jalatsideta jalanõu suurust? Kõige tähtsam reegel – ära kunagi osta lastejalatseid „silma järgi”! Imikute jalad on sageli kõrge kaarega, seega on oluline proovida iga jalatsit.

Sobiva suuruse mõõtmiseks märgi A4-lehele jala kõige kaugemad punktid, seejärel kontrolli mõõdulindi abil mõõtu. Paljudes jalatsipoodides on olemas sobivad vahendid, mis aitavad täpselt mõõta sisetalla pikkust.

Pea meeles ka, et ei tohiks valida jalatsideta jalanõusid „täpselt parajad”. Lapse jalad kasvavad iga päev, seega on oluline jätta jalatsisse veidi ruumi. Kontrolli ka suurust iga 3 kuu järel ja vaata, kas jalats ei suru jalga.

Millele pöörata tähelepanu mittekõndivate kingade valimisel? Loomulikult on lastejalatsite välimus väga oluline. Kui aga soovid lapse jalgade tervise ja ennetava hoolduse eest korralikult hoolitseda, tasub vaadata mitut aspekti mittekõndivate kingade puhul.

Materjal. Hea oleks, kui mittekõndivate kingad oleksid valmistatud hingavatest kangastest. See aitab vältida väikeste jalgade higistamist ja nahka ärritavaid probleeme. Sobiv õmblus. Välimusele vaatamata on õige jalatsi kuju väga oluline mugavuse seisukohast. Vaata hoolikalt õmblusi, et mittekõndivad kingad ei suruks lapse jalgu ja pahkluusid. Kergus ja paindlikkus. Mittekõndivad kingad peaksid olema nagu teine nahk lapsele. Mida vähem jäigad on kingad, seda parem! Sobiv kinnitus. See tagab, et kingad ei libise ega kuku maha. Selles osas on parimad takjakinnitusega mudelid, mida saab hõlpsasti reguleerida. Mitte liiga suur suurus. Me oleme juba maininud, et mittekõndivate kingade ostmisel ei tohiks valida „täpselt sobivat” suurust, kuid liiga suured jalatsid võivad samuti rohkem kahju kui kasu tuua. Lamav väikelaps, kes intensiivselt liigutab ja mängib oma jalgadega, võib sellisel juhul saada ebameeldivaid hõõrdumisi. Vanematel lastel võivad liiga suured kingad põhjustada varvaste kokkutõmbumist, kuna nad püüavad sel viisil põrandale haakuda.

Mittekõndivad kingad Zoya Fashionis Zoya Fashioni uusimas kollektsioonis leiad elegantseid ja soojustatud mittekõndivaid kingi tüdrukutele, mis sobivad ideaalselt talvisteks stiilideks.

Kes ütles, et laste talvejalatsid peavad olema hallid ja igavad? Tänu ilusatele lisadele nagu inglikujulised tiivad ja säravad kroonid pööravad kõik teie jalutuskäigul teie poole tähelepanu. Vaata nüüd saadaolevaid mudeleid jaotises TÜDRUKUTE KINGAD.

Postitage kommentaare (0)

Submit
üles
Sklep jest w trybie podglądu
Vaadake saidi täisversiooni
Sklep internetowy Shoper Premium